Režisér, kameraman a publicista


Tel.:+420 775 082168
Jaroslav-Jindra@email.cz

Gyromotion tour

 
Unikátní projekt etapové cesty kolem světa vírníky Gyromotion, které byly jako první letadlo v historii letectví oficiálně schválené i do silničního provozu. 
 
Na stránkách www.gyromotiontour.com můžete sledovat naši cestu napříč Afrikou, která startuje v březnu 2022 v Kapském Městě.
 
 
 
.............................................................................................................................................
 
 
Princip vírníku je starý téměř sto let. Poměrně stará je i myšlenka zkombinovat vlastnosti automobilu a letadla. Koneckonců kdo by neznal Fantomasův létající Citroen. Ovšem pokusy realizovat myšlenku propojení jízdy po silnici a létání dosud končilo na limitech různých předpisů a zejména na faktu, že by auto, transformované na letadlo, nejen špatně jezdilo, ale také špatně létalo. Projekt Gyromotion to vzal za opačný konec a naučil vírník jezdit po silnici. Proč? Protože žádný pilot nepotřebuje jet po silnici nikam daleko, nanejvýš do města, na benzinku, do hotelu nebo na nejbližší vhodnou startovací plochu. Před pěti lety se tak první vírník typu Gyromotion dočkal oficiálního schválení do silničního provozu, čímž se z něj stalo historicky první „létající auto“ světa. No a když už můžete létat i jezdit po silnici, otevírají se vám nové možnosti a čekají vás dobrodružství, jaká před vámi ještě nikdo neprožil. S tímto strojem totiž budíte pozornost naprosto každého jak někde na africkém venkově, tak uprostřed mrakodrapů. 
 
Gyromotion je svoboda nových rozměrů. Generuje nečekané zápletky a příběhy, které můžete sledovat na stránkách www.gyromotiontour.com