Režisér, kameraman a publicista


Tel.:+420 775 082168
Jaroslav-Jindra@email.cz

x

14.03.2013 18:36

Narodil jsem se 28.dubna 1967 ve Valašském Meziříčí. Významnou část svého života jsem prožil v zahraničí, především ve Španělsku a Norsku.

Publikační činnost jsem zaměřil na extrémní sporty, válečné konflikty, cestopisy a divokou přírodu. V České republice mi vyšla řada knih, například manuál pro nezávislé cestovatele Backacker (Kartografie Praha), specializovaný průvodce pro paragliding a závěsné létání Letová místa (Svět křídel), kniha o zákulisí Rallye Dakar Písek, prach a kamení (Kartografie Praha) či zevrubná historie nejnáročnější motoristické soutěže světa 30 let Rallye Dakar – Dobrodružství s cejchem smrti (Deus), jsem spoluautorem knižní podoby Cestománie (Kartografie Praha) nebo knižní poby pořadu Na cestě (Jota). Mé fotografie můžete nalézt v řadě učebnic a fotografických publikací (především nakladatelství Kartografie a Ottovo nakladatelství).

Jako režisér, scénárista a kameraman se podílím na tvorbě populárního cestopisného seriálu Na cestě (Česká televize). Jsem podepsaný i pod několika dokumentárními filmy se sportovní tématikou. Můj film Rváči održel zvláštní cenu poroty Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.

Jsem ryzí samouk a prototyp dobrodruha, který nehledá rychlé a povrchní zážitky. Snažím se děj kolem sebe pochopit a poučit se ze všech svých i cizích nezdarů. Navštívil jsem více než sto zemí světa, což s sebou nese i přirozenou zkušenost s několika cizími jazyky. Miluji adrenalinové sporty, zejména jízdu nekonečnou pouští, projel jsem sám napříč Saharou. Svou stopu jsem zanechal i v historii československého paraglidingu, jsem držitelem pilotního průkazu LAA s pořadovým číslem 1. Mým nejoblíbenějším koníčkem posledních let je jízda na motocyklu. V roce 2013 jsem v sedle soutěžního motocyklu s kamerou a stativem na zádech absolvoval Rallye Dakar v jižní Americe.

Cílem těchto stránek je dát všem možnost nahlédnout do neobvyklých dějů, míst a kultur a přispět k bourání bariér a předsudků, které nosíme hluboko v duši. Vaše případná reakce pro mne může může být inspirující.